Kurs Anatomii dla Kosmetologów

Profesjonalny, kurs z zakresu anatomii twarzy jest odpowiedzią na potrzeby zabiegowców wykonujących zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej. Szkolenie oparte jest na programie  brytyjskiego stowarzyszenie ITEC, zrzeszającego najlepszych zabiegowców, którego Alan Dąbrowski jest certyfikowanym trenerem.

w programie szkolenia omówione są: Anatomia, fizjologia i patologia układów twarzy - obejmuje układy:  kostny, mięśniowy, nerwowy, naczyniowy, limfatyczny. Ponadto podczas szkolenia omawiane są komplikacje i prezentowane algorytmy postępowania w przypadku: okluzji naczynia, zastoju limfatycznego, ziarniny, efektu Tyndala. Prezentujemy precyzyjnie krok po kroku procedury.

Znajomość powyższych zagadnień pozwala na precyzyjne określenie bezpiecznych i newralgicznych punktów na twarzy oraz zrozumienie mechanizmów wielu powikłań po zabiegach estetycznych. Nasze szkolenie to jedyny tak obszerny program, który zapewni ci komfort pracy a twoim klientom maksymalne bezpieczeństwo zabiegowe.

Część Teoretyczna  

 1. Układ kostny - kości czaszki omówienie otworów czaszkowych oraz ich funkcji - zagrożenia z tym związane.  Lokalizacji i izolacja otworów z miejsca zabiegowego pozwala uniknąć komplikacji takich jak: Neuralgia, okluzja naczyniowa, uszkodzenie nerwu: bródkowego, trójdzielnego, nadoczodołowego. 
 2. Układ mięśniowy - wpływ przyczepów na ekspresje twarzy i zmarszczki mimiczne 
 3. Układ nerwowy V, VII, XII - lokalizacja, zagrożenia, omówienie neuralgii.
 4. Układ naczyniowy omówienie maoy tętnic i żył, możliwe anomalie w układzie tętniczym. środki ostrożność.
 5. Układ limfatyczny - możliwe zagrożenia i metodologia postępowania.
 6. 13 kroków, bezpiecznego podania hialuronidazy w przypadku okluzji naczynia
 7. komplikacje o charakterze naczyniowym i nienaczyniowym procedury leczenia
 8. 7 kroków bezpiecznego zabiegu
 9. pomoc w przypadkach nagłych 
 10. jak rozpoznać martwice : test prt oraz needle test

Część Praktyczna

okreśelnie kości czaszki i otworów na fantomie

określenie i opisanie mięśni: przyczepy początkowe i końcowe oraz funkcje mięśni praca na planszach ITEC

palpacyjne określenie otworów czaszkowych - uczestnicy odnajdują i zaznaczą na sobie na wzajem otwory czaszkowe, w przypadku szkolenia indywidualnego zapewnimy modelki.

rozrysowanie na twarzy V,VII i XII nerwu twarzowego oraz bródkowego i nadoczodołowego.

rozrysowanie na twarzy tętnic i żył oraz punktów newralgicznych

wręczenie dyplomów

W ramach szkolenia otrzymujesz: 

 • dyplom w języku polskim i angielskim
 • swobodną atmosfere, możliwość zadawania pytań
 • materiały szkoleniowe
 • bezterminową opiekę trenera

inwestycja: tryb indywidualny: 2490 zł

tryb grupowy 1500 zł (grupa 3 osób)

szkolenie prowadzi:

Alan Dąbrowski trener główny i założyciel akademii. Międzynarodowy (akredytowany przez ITEC) trener z zakresu:  kosmetologii i kosmetologii estetycznej, publicysta i Coach . Wykładowca akademicki w WSZKIPZ
Absolwent Akademii Vidal Sassoon oraz Greas point studio - Londyn. Absolwent  Galligan beauty college (Dublin) na kierunku Beauty teacher akredytowanego przez ITEC - Międzynarodową organizację zrzeszającą tylko najlepszych zabiegowców i trenerów w 39 krajach światach. Organizacja jest gwarantem najlepszej jakości treningów i trenerów.

Alan pisze regularne porady i artykuły eksperckie dla magazynów takich jak: "Kosmetologia estetyczna", "kurier fryzjerski", "Comfort Life&design", "fale loki koki" oraz prowadzi autorską rubrykę "men's problems" w magazynie "Gentleman"