Kurs Anatomii i fizjologii dla Kosmetologów

Profesjonalny dwudniowy kurs z zakresu anatomii i fizjologi ludzkiego ciała jest odpowiedzią na potrzeby zabiegowców wykonujących zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej. Szkolenie oparte jest na programie  brytyjskiego stowarzyszenie ITEC, zrzeszającego najlepszych zabiegowców, którego Alan Dąbrowski jest certyfikowanym trenerem.

w programie szkolenia omówione są: Anatomia, fizjologia i patologia układów ciała - obejmuje układy: komórkowy, szkieletowy, mięśniowy, nerwowy, hormonalny, oddechowy, sercowo-naczyniowy, limfatyczny.

Znajomość powyższych zagadnień pozwala na precyzyjne określenie bezpiecznych i newralgicznych punktów na twarzy oraz zrozumienie mechanizmów wielu powikłań po zabiegach estetycznych.

Dzień Pierwszy

10-11.30 Układ komórkowy

11.45-  13.15 układ kostny ze szczególnym uwzględnieniem budowy czaszki.

13.15-14.00 przerwa obiadowa

14-15.30 układ mięśniowy - szczególne uwzględnienie mięśni głowy, twarzy i szyi (wszystkie mięśnie i ich działanie)

15.45-17.15  -układ nerwowy - szczególne uwzględnienie układu nerwowego na twarzy

17.15-18 ćwiczenie rozrysowanie gałęzi nerwu twarzowego - odcinka zewnątrz czaszkowego

Dzień drugi 

10-11.30 układ sercowo - naczyniowy i limfatyczny

11.45- 13.15 układ naczyniowy i limfatyczny na twarzy.

14-15 ćwiczenie rozrysowanie układu naczyniowego na twarzy.

15-16.30 układ hormonalny i jego wpływ na procesy zachodzące w skórze.

16.45 -17.45 rozrysowanie układu naczyń, nerwowego i limfatycznego na twarzy.

17.45-18 wręczenie dyplomów.

 

Data szkolenia : 8-9. 11.2019

inwestycja 1490 zł

ilość miejsc ograniczona, zadzwoń i zarezerwuj swoje miejsce.

 

szkolenie prowadzi:

Alan Dąbrowski trener główny i założyciel akademii. Międzynarodowy (akredytowany przez ITEC) trener z zakresu:  kosmetologii i kosmetologii estetycznej, publicysta i Coach . Wykładowca akademicki w WSZKIPZ
Absolwent Akademii Vidal Sassoon oraz Greas point studio - Londyn. Absolwent  Galligan beauty college (Dublin) na kierunku Beauty teacher akredytowanego przez ITEC - Międzynarodową organizację zrzeszającą tylko najlepszych zabiegowców i trenerów w 39 krajach światach. Organizacja jest gwarantem najlepszej jakości treningów i trenerów.

Alan pisze regularne porady i artykuły eksperckie dla magazynów takich jak: "Kosmetologia estetyczna", "kurier fryzjerski", "Comfort Life&design", "fale loki koki" oraz prowadzi autorską rubrykę "men's problems" w magazynie "Gentleman"